ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

146844
Dzisiaj34
Wczoraj47
Ten miesiąc392
Ogólnie146844


Witaj na stronie MBP
Audiobooki w naszej bibliotece.
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 

Uprzejmie informujemy, że do naszej biblioteki zostały zakupione pierwsze audiobooki. Są to książki na płytach CD przeznaczone do słuchania. Można je odtwarzać na domowym sprzęcie audio-wideo, z komputera czy odtwarzacza samochodowego. Tego typu publikacje są doskonałe nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, ale również do słuchania podczas jady samochodem czy wykonywania prac domowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z audiobooków, które są dostępne w Czytelni.

 

Baza Audiobooków dostępna także tutaj: AUDIOBOOKI

 
Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy i Przedszkolaki
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 20 listopada 2018 16:24

Kolejny piątek z przedszkolakami za nami. Tym razem Pani Monika z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy pokazała dzieciom jak należy pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych, oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Największe zainteresowanie wzbudził fantom, na którym przedszkolaki uczyły się reanimacji.

 

 
Trening pamięci w bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 16 listopada 2018 16:31

 

Podobnie jak ciało, nasz mózg się starzeje i z biegiem lat traci giętkość. Aby ten proces spowolnić, w przypadku ciała i kondycji fizycznej, niezastąpione są ćwiczenia. Umysł także potrzebuje ciągłego pobudzania i stymulacji. Im dłużej zachowamy sprawność intelektualną, tym lepiej będziemy funkcjonować w okresie senioralnym.

W czwartek, 15.11.2018, grupa seniorów spotkała się na „Treningu pamięci”. Na początku panie wykonały „gimnastykę mózgu” - ćwiczenia aktywizujące obie półkule mózgowe i pomagające zwiększyć koncentrację. Następnie podczas pracy w grupie uczestnicy układali nowe wyrazy z liter dostępnych we wcześniej podanym słowie. Po pracy grupowej przyszedł czas na pracę indywidualną. W tej części było do wykonania m.in. dopisanie imion do znanych nazwisk, dokończenie przysłów czy zmienienie jednej litery w wyrazie tak, aby powstał nowy wyraz. Ze wszystkimi zadaniami przygotowanymi na trening seniorzy poradzili sobie doskonale. Na koniec umówiliśmy się na kolejny trening, 28 listopada.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny wpoezji”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
środa, 31 października 2018 00:00

30 października 2018 roku odbyły się w MBP w Kolnie eliminacje konkursu recytatorskiego wierszy patriotycznych.  To już XVI edycja tego konkursu. Jego pomysłodawcą jest Biblioteka Publiczna Gminy Łomża. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny wpoezji”. Do konkursu w naszej bibliotece przystąpiło 17 uczniów szkół podstawowych. Ich wystąpienia oceniała komisja w składzie: Elżbieta Kulas, Hanna Kordal i Barbara Sielawa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Wyróżniono  najmłodszą recytatorkę  Aleksandrę Banaś, uczennicę klasy I SP nr 1 oraz Karola Kulczewskiego, ucznia klasy IV SP nr 2. Pierwsze  miejsce zajął Mateusz Bągart – uczeń klasy V SP nr 2, drugie Amelia Szymańska, uczennica klasy VII SP nr 2, a trzecie – Anna Filipkowska ,  również uczennica klasy VII SP nr 2. Recytatorzy przygotowali teksty  głównie naszych lokalnych twórców: Leszka Czyża, Jana Gietka, Mariana Gębarskiego i Jana Kulki.Finał konkursu odbędzie się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża, gdzie naszą bibliotekę będzie  reprezentowała  trójka najlepszych wykonawców.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....