ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

150605
Dzisiaj22
Wczoraj56
Ten miesiąc991
Ogólnie150605


Witaj na stronie MBP
Ferie z PROGRAMOWANIEM
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 15 stycznia 2019 21:50

 

O tym, że podstaw programowania mogą uczyć się już nawet 5-latki można było przekonać się w tegoroczne ferie w naszej bibliotece. 

 

W pierwszym tygodniu dzieci zaznajamiały się z kodowaniem bez użycia komputera. Zastanawiały się nad istotą programowania, pisały instrukcję robienia kanapki z szynką, budowały kubeczkowe wieże czy też pisały graficzne dyktando. Uczyły się tworzenia algorytmów do sterowania postaciami. Poznały co oznacza w programowaniu warunek, a za pomocą tańca przyswoiły pojęcie pętli.

Drugi tydzień był czasem na wykorzystanie wcześniej nabytej wiedzy. Podczas gry Scottie Go! o sympatycznym kosmicie, dzieci mogły za pomocą kartonowych klocków układać odpowiedni program, a po jego zeskanowaniu wprawiać w ruch tytułowego bohatera. Kolejną przygodą z podstawami programowania było poznanie robota Photon oraz aplikacji do jego programowania. Dzieci uczyły się nim sterować po macie, tworzyły trasę do pokonania przez robota, programowały czujnik dotyku i wykrywania dźwięków. Za pomocą instrukcji wydawania dźwięków Photon mógł się z uczestnikami porozumiewać na swój własny, emocjonalny sposób, a instrukcja zmiany kolorów umożliwiała zmianę kolorów czułek i oczu.

Każdego dnia odwiedziny w bibliotece składała zaprzyjaźniona Baba Jaga, która sprawdzała wiedzę dotyczącą znajomości bajek i książek dla dzieci. Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczestnicy otrzymywali naklejki, które umieszczały na specjalnych kartach uczestnika ferii.

W ostatnim dniu „Zaprogramowanych ferii” najwytrwalsi uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Trening pamięci
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 11 stycznia 2019 16:20

10. stycznia miał miejsce kolejny trening pamięci w bibliotece. Na rozgrzewkę seniorzy ćwiczyli swoją spostrzegawczość i koncentrację. Próbowali również ustalić właściwą kolejność, w jakiej farmer powinien przetransportować na drugi brzeg ziarno, kurę i lisa, aby nikt i nic nie ucierpiało. Następnie podczas pracy indywidualnej musieli zmierzyć się m.in. z owocową wykreślanką, odnaleźć i podkreślić powtarzające się liczby czy też przesunąć jedną zapałkę tak, aby otrzymać prawdziwą równość. Ostatnim zadaniem czwartkowego spotkania było zapamiętanie ośmiu dat związanych z historią Polski. Kolejny trening odbędzie się 7 lutego 2019 w Czytelni MBP.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Audiobooki w naszej bibliotece.
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 

Uprzejmie informujemy, że do naszej biblioteki zostały zakupione pierwsze audiobooki. Są to książki na płytach CD przeznaczone do słuchania. Można je odtwarzać na domowym sprzęcie audio-wideo, z komputera czy odtwarzacza samochodowego. Tego typu publikacje są doskonałe nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, ale również do słuchania podczas jady samochodem czy wykonywania prac domowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z audiobooków, które są dostępne w Czytelni.

 

Baza Audiobooków dostępna także tutaj: AUDIOBOOKI

 
Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy i Przedszkolaki
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 20 listopada 2018 16:24

Kolejny piątek z przedszkolakami za nami. Tym razem Pani Monika z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy pokazała dzieciom jak należy pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych, oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Największe zainteresowanie wzbudził fantom, na którym przedszkolaki uczyły się reanimacji.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....