ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

167209
Dzisiaj66
Wczoraj81
Ten miesiąc2047
Ogólnie167209


Witaj na stronie MBP
Biblioteka - Wakacje
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 28 czerwca 2019 14:44

W LIPCU I SIERPNIU

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOLNIE

BĘDZIE CZYNNA W

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, CZWARTEK I PIĄTEK

W GODZINACH OD 8 DO 16

 

Naszym czytelnikom życzymy udanego wypoczynku z dobrą lekturą.

 
PODSUMOWANIE TYGODNIA
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 28 maja 2019 20:45

Na czytanie książek i zabawy z robotem nigdy nie jest za wcześnie. Udowodniły to 2 i 3 latki z Niepublicznego Żłobka Bajkowy Świat, które w ubiegłym tygodniu odwiedziły bibliotekę. W czwartek uczniowie ze SP nr 1 udali się wysoko w chmury na szczyt strzelistego wieżowca, w którym mieści się pracownia inżyniera Ciućmy. A tam czekał na nich wygłodniały P0M0(ts)-NIcK II. Natomiast jak co tydzień w piątek odwiedziły nas 5- latki, które miały okazję poznać zwierzęta gospodarskie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie z Wiolettą Piasecką
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 28 maja 2019 20:29

28 maja 2019 roku odbyło się w naszej bibliotece spotkanie  z Wiolettą Piasecką – pisarką, autorką ponad 40 bajek i baśni dla dzieci. Wioletta Piasecka jest też autorką 3 biografii : Hansa Christiana Andersena , Ignacego Jana Paderewskiego i Faustyny Morzyckiej. Debiutowała w 1999 roku zbiorem baśni „Zaczarowana kraina bajek”. Pisze też sztuki teatralne i słuchowiska radiowe, Jej książki były wielokrotnie nagradzane i wygrywały plebiscyty czytelnicze. Na spotkanie z pisarką przyszły 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 (klasa II i III), łącznie 40 dzieci. Spotkanie składało się z 3 części. Na początku pisarka zaprezentowała książkę wydaną w ubiegłym roku o Ignacym Paderewskim.  Książka „Ignaś.

Opowieści patriotyczne” bardzo zainteresowała dzieci.  Mimo, że temat jest dość poważny, to przedstawiony bardzo ciekawie. Jest to ciepła i chwytająca za serce opowieść o chłopcu, który obiecał ojcu aresztowanemu przez zaborców, że będzie kimś i zrobi coś dla Polski. Słowa dotrzymał. W książce jest wiele ciekawostek. Ignacy Paderewski odniósł sukces muzyczny i finansowy. Był wielkim politykiem, patriotą , filantropem i mecenasem sztuki. Następnie pisarka przygotowała z dziećmi inscenizację jednego ze swoich wierszy. Dzieci wystąpiły z pacynkami zwierzątek. Było to bardzo wesołe i głośne przedstawienie. Na koniec dzieci rozwiązywały zagadki najpierw baśniowe , a potem związane z piłką nożną z książki „Drużyna marzeń”. Nagrodami w tej zabawie były losowane przez dzieci wróżby, np. „Będziesz sławną aktorką w Hollywood”, „Zostaniesz dyrektorem szkoły”, „Będziesz piłkarzem Barcelony” itp. Dobre wróżby rozbawiły dzieci i sprawiły im przyjemność. Spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. Wioletta Piasecka poprowadziła je z werwą i niewątpliwym talentem aktorskim.

 
#biblioteka
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 16 maja 2019 20:53

W dniach od 8 do 15 maja 2019 obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem #biblioteka. W tym czasie w naszej bibliotece odbył się szereg zajęć przygotowanych na tę okazję.

W czwartek bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Świata by poznać inżyniera Ciućmę i jego roboty. W piątek grupa pięciolatków wzięła udział w kolejnych zajęciach z kodowania, tym razem na temat naszych milusińskich. Dzieci utrwaliły informacje o domowych czworonogach z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

Bibliotekę odwiedziły klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i regulaminem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Brały też udział w mini-konkursach: „Dobierz w pary bohaterów tej samej książki” i na podstawie odsłanianych kolejnych słów odgadnij treść i pochodzenie bajkowego cytatu.

W ostatnim dniu trwania Tygodnia Bibliotek zostało zorganizowane spotkanie dla gimnazjalistów, którzy wzięli udział w quizie. Aby wylosować pytanie należało zaprogramować robota w taki sposób by dojechał do pola, na którym był kartonik ze znakiem zapytania. Program zawierał dojazd do wybranego punktu oraz losowanie koloru, którymi oznaczone były pudełka z pytaniami. Każdy kolor oznaczał inną kategorię. Za poprawne udzielenie odpowiedzi drużyna zdobywała punk i zabierała kartonik z maty. Została także przygotowana wystawa zdjęć z okazji 70-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz prac plastycznych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat nt. „Moja wymarzona biblioteka”.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....