ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

178429
Dzisiaj7
Wczoraj66
Ten miesiąc1707
Ogólnie178429


Witaj na stronie MBP
Trening pamięci
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 31 stycznia 2020 17:26

W ostatni czwartek stycznia odbył się kolejny, a zarazem pierwszy w nowym roku, trening pamięci dla seniorów. Na rozgrzewkę zamiast tradycyjnych „leniwych ósemek” tym razem był „dynamiczny alfabet”. Następnie uczestnicy układali puzzle obrazujące stare ulice naszego miasta i zastanawiali się nad dzisiejszą ich lokalizacją. Po burzliwej wymianie myśli nadszedł czas na zadania pisemne.

Seniorzy mieli za zadanie m.in. wymienić słynnych Adamów – Polaków, rozszyfrować nazwy tańców, przyporządkować nazwy państw i ich stolic do przedstawionych konturów oraz rozwinąć skrótowce. Wiele frajdy sprawiło uczestnikom wymyślanie własnych rozwinięć akronimów.

 

Kolejny trening już w lutym.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ferie w bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 31 stycznia 2020 17:09

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaproponowała osobom przebywającym na feriach w mieście zajęcia z wykorzystaniem tabletów. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z aplikacją do rysowania. Ich zadaniem było wykonać rysunek do wylosowanych wcześniej obrazków na kostkach Story Cubes.

Kolejne zajęcia miały charakter historyczny. Na wstępie uczestnicy wysłuchali legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Następnie za pomocą aplikacji wykorzystującej technikę 3D i rozszerzoną rzeczywistość oraz specjalnych znaczników umieszczonych na stronach książki „Tysiąc lat temu w Gnieźnie” odbyły wędrówkę po wirtualnej makiecie gnieźnieńskiego zespołu grodowego.

W drugim tygodniu ferii dzieci dowiedziały się m.in. czym zajmuje się NASA oraz poznały historię poszczególnych sond kosmicznych a także zastanawiały się, jaką wiadomość chciałyby przesłać na pokładzie sondy mieszkańcom innych planet. Ponadto dzięki aplikacji iSolarSystemAR i książce „Układ Słoneczny” mogły podziwiać animacje w ramach rozszerzonej rzeczywistości.

Ostatnie zajęcia były okazją do stworzenia własnej obrazkowej historii również z wykorzystaniem przeznaczonej do tego aplikacji.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gry karciane
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
środa, 29 stycznia 2020 00:00

W dwie kolejne środy – 22 i 29 stycznia miłośnicy gier karcianych spotkali się przy stoliku rozgrywek remibrydża. Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 5 lutego na godz. 18:00.

 
Radni czytają dzieciom
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 19 grudnia 2019 00:00

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie przy blasku choinki radni naszego miasta: Irena Gołębiewska, Halina Brzezińska , Jan Żubrowski i Stanisław Bałdyga czytali przedszkolakom opowiadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem. Z książki Elizy Piotrowskiej  „Święty Mikołaj z Miry” dzieci dowiedziały się o dobroczynności i cudach  Mikołaja, późniejszego biskupa i świętego. Książka Davida Bedforda –„Gdzie jest Mikołaj?” to zabawna historia oczekiwania na Mikołaja w rodzinie misiów. Dzieci podzieliły się z radnymi swoimi „doświadczeniami” odnośnie wcześniejszych spotkań z Mikołajem i opowiedziały o swoich marzeniach związanych z workiem Świętego Mikołaja. Następnie przedszkolaki wykonywały ozdoby choinkowe. Były to różnego rodzaju bombki, łańcuchy, no i oczywiście Mikołaje. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci jest w bibliotece choinka udekorowana tak pięknie jak nigdy dotychczas, co widać na zdjęciach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....