ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

175823
Dzisiaj95
Wczoraj97
Ten miesiąc1481
Ogólnie175823


Witaj na stronie MBP
Ferie w Bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 17 stycznia 2020 16:04

 
Ferie w Bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 17 stycznia 2020 15:55

 
Radni czytają dzieciom
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 19 grudnia 2019 00:00

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie przy blasku choinki radni naszego miasta: Irena Gołębiewska, Halina Brzezińska , Jan Żubrowski i Stanisław Bałdyga czytali przedszkolakom opowiadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem. Z książki Elizy Piotrowskiej  „Święty Mikołaj z Miry” dzieci dowiedziały się o dobroczynności i cudach  Mikołaja, późniejszego biskupa i świętego. Książka Davida Bedforda –„Gdzie jest Mikołaj?” to zabawna historia oczekiwania na Mikołaja w rodzinie misiów. Dzieci podzieliły się z radnymi swoimi „doświadczeniami” odnośnie wcześniejszych spotkań z Mikołajem i opowiedziały o swoich marzeniach związanych z workiem Świętego Mikołaja. Następnie przedszkolaki wykonywały ozdoby choinkowe. Były to różnego rodzaju bombki, łańcuchy, no i oczywiście Mikołaje. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci jest w bibliotece choinka udekorowana tak pięknie jak nigdy dotychczas, co widać na zdjęciach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Trening pamięci
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 28 października 2019 17:23

W połowie września, po wakacyjnej przerwie, seniorzy powrócili do ćwiczenia pamięci. Przed wykonywaniem testu z zadaniami odbyła się rozgrzewka na pobudzenie koncentracji. Następnie m.in. poszukiwali wyrazów z wcześniej podanego słowa, a także „zmagali się” z zapałkami, rozszyfrowywali łacińską sentencję i próbowali uzupełnić tekst piosenki.


Z kolei na październikowym spotkaniu musieli zapamiętać układ obrazków wywieszonych na flipcharcie, aby później wpisać w odpowiednie miejsce nazwy zapamiętanych przedmiotów. Ponadto przekładali tekst pisany cyrylicą na alfabet łaciński, rozwiązywali krzyżówkę i szukali różnic między obrazkami.


Kolejne ćwiczenie pamięci odbędzie się w listopadzie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....