ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

160340
Dzisiaj146
Wczoraj189
Ten miesiąc1849
Ogólnie160340


Witaj na stronie MBP
PODSUMOWANIE TYGODNIA
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 28 maja 2019 20:45

Na czytanie książek i zabawy z robotem nigdy nie jest za wcześnie. Udowodniły to 2 i 3 latki z Niepublicznego Żłobka Bajkowy Świat, które w ubiegłym tygodniu odwiedziły bibliotekę. W czwartek uczniowie ze SP nr 1 udali się wysoko w chmury na szczyt strzelistego wieżowca, w którym mieści się pracownia inżyniera Ciućmy. A tam czekał na nich wygłodniały P0M0(ts)-NIcK II. Natomiast jak co tydzień w piątek odwiedziły nas 5- latki, które miały okazję poznać zwierzęta gospodarskie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie z Wiolettą Piasecką
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 28 maja 2019 20:29

28 maja 2019 roku odbyło się w naszej bibliotece spotkanie  z Wiolettą Piasecką – pisarką, autorką ponad 40 bajek i baśni dla dzieci. Wioletta Piasecka jest też autorką 3 biografii : Hansa Christiana Andersena , Ignacego Jana Paderewskiego i Faustyny Morzyckiej. Debiutowała w 1999 roku zbiorem baśni „Zaczarowana kraina bajek”. Pisze też sztuki teatralne i słuchowiska radiowe, Jej książki były wielokrotnie nagradzane i wygrywały plebiscyty czytelnicze. Na spotkanie z pisarką przyszły 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 (klasa II i III), łącznie 40 dzieci. Spotkanie składało się z 3 części. Na początku pisarka zaprezentowała książkę wydaną w ubiegłym roku o Ignacym Paderewskim.  Książka „Ignaś.

Opowieści patriotyczne” bardzo zainteresowała dzieci.  Mimo, że temat jest dość poważny, to przedstawiony bardzo ciekawie. Jest to ciepła i chwytająca za serce opowieść o chłopcu, który obiecał ojcu aresztowanemu przez zaborców, że będzie kimś i zrobi coś dla Polski. Słowa dotrzymał. W książce jest wiele ciekawostek. Ignacy Paderewski odniósł sukces muzyczny i finansowy. Był wielkim politykiem, patriotą , filantropem i mecenasem sztuki. Następnie pisarka przygotowała z dziećmi inscenizację jednego ze swoich wierszy. Dzieci wystąpiły z pacynkami zwierzątek. Było to bardzo wesołe i głośne przedstawienie. Na koniec dzieci rozwiązywały zagadki najpierw baśniowe , a potem związane z piłką nożną z książki „Drużyna marzeń”. Nagrodami w tej zabawie były losowane przez dzieci wróżby, np. „Będziesz sławną aktorką w Hollywood”, „Zostaniesz dyrektorem szkoły”, „Będziesz piłkarzem Barcelony” itp. Dobre wróżby rozbawiły dzieci i sprawiły im przyjemność. Spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. Wioletta Piasecka poprowadziła je z werwą i niewątpliwym talentem aktorskim.

 
#biblioteka
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 16 maja 2019 20:53

W dniach od 8 do 15 maja 2019 obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem #biblioteka. W tym czasie w naszej bibliotece odbył się szereg zajęć przygotowanych na tę okazję.

W czwartek bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Świata by poznać inżyniera Ciućmę i jego roboty. W piątek grupa pięciolatków wzięła udział w kolejnych zajęciach z kodowania, tym razem na temat naszych milusińskich. Dzieci utrwaliły informacje o domowych czworonogach z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

Bibliotekę odwiedziły klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i regulaminem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Brały też udział w mini-konkursach: „Dobierz w pary bohaterów tej samej książki” i na podstawie odsłanianych kolejnych słów odgadnij treść i pochodzenie bajkowego cytatu.

W ostatnim dniu trwania Tygodnia Bibliotek zostało zorganizowane spotkanie dla gimnazjalistów, którzy wzięli udział w quizie. Aby wylosować pytanie należało zaprogramować robota w taki sposób by dojechał do pola, na którym był kartonik ze znakiem zapytania. Program zawierał dojazd do wybranego punktu oraz losowanie koloru, którymi oznaczone były pudełka z pytaniami. Każdy kolor oznaczał inną kategorię. Za poprawne udzielenie odpowiedzi drużyna zdobywała punk i zabierała kartonik z maty. Została także przygotowana wystawa zdjęć z okazji 70-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz prac plastycznych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat nt. „Moja wymarzona biblioteka”.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 09 maja 2019 18:45

W rozpoczynającym się Tygodniu Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaprosiła na wspólne świętowanie dzieci z obu kolneńskich szkół podstawowych. W programie zaoferowaliśmy wspólne czytanie książki Tomasza Samojlika „Ambaras”, tor przeszkód, literackie kółko i krzyżyk, rzut do celu, bitwę na graffiti, zdjęcie z książką, a także dmuchaną zjeżdżalnię i towarzyszące jej smakołyki.

Zabawę rozpoczęliśmy od ułożenia żywego hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek, które w tym roku brzmiało #biblioteka. Dzieciaki „uzbrojone” w czerwone baloniki ustawiły się na namalowanych wcześniej na płytkach chodnikowych literach, unosząc w górę baloniki. Następnie najmłodsi uczestnicy naszej imprezy i część dzieci szkolnych rozbiegła się do zabaw ruchowych, a uczniowie kl. II „a” SP nr. 2 w Kolnie rozpoczęły czytanie historii o wilczej rodzinie. Zakładaliśmy, że przeczytanie całego tekstu książki zajmie nam około 4 godzin. Okazało się, że wielu czytających drugoklasistów robiło to znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Pardo z kl. II „c”, który swój tekst przeczytał jak zawodowy aktor. Umiejętności lektorów sprawiły, że czytająca ostatni fragment książki Nadia z kl. II „b”  SP nr. 1 zakończyła czytanie „Ambarasa” prawie godzinę przed założonym czasem. Gratulujemy nauczycielom – to zasługa tak waszej pracy jak i zdolności waszych uczniów.

W międzyczasie dzieci uczestniczyły w zabawach towarzyszącym czytaniu tekstu literackiego. W sztafecie z książką założeniem było przeniesienie książki na głowie. W tym trudnym zadaniu lepsi okazali się chłopcy. Uczestnicy mogli również poćwiczyć celność w rzutach piłeczkami różnej wielkości do przygotowanej do tego celu planszy. Zadanie to wcale nie było łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wśród rzucających znalazły się jednak takie osoby, które prawie każdy cel miały trafiony. Tym razem lepsze okazały się dziewczynki. Kolejną konkurencją sprawdzającą celność były kręgle. Tu jednak nikomu nie udało się uzyskać pełnego strącenia za pierwszym rzutem. Z kolei za pomocą okularów 3D dzieci miały okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poczuć emocje towarzyszące przejażdżce na rollercoasterze. Na placu przed biblioteką można było zagrać m.in. w kółko i krzyżyk oraz dobble. Dzieciaki brały również udział w bitwie na graffiti malując swojego ulubionego bohatera książkowego. Natomiast odważni mieli okazję na zdjęcie z „Książką z dziurą”. Dodatkowym atutem imprezy była obecność dmuchanej zjeżdżalni, która cieszyła się dużą popularnością wśród gości majowego święta biblioteki.

Wszystkim uczestnikom bibliotecznego spotkania dopisała aura i humory. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie dziękują za wsparcie finansowe imprezy Bankowi Spółdzielczemu w Kolnie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....