ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

152318
Dzisiaj60
Wczoraj55
Ten miesiąc1259
Ogólnie152318


Witaj na stronie MBP
Teatr przy Stoliku - "Banalna historia"
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
sobota, 16 marca 2019 00:00

 
13.03.2019 - Spotkanie z cyklu Trening Pamięci
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 15 marca 2019 00:00

 

W środę 13 marca po raz kolejny seniorzy mieli okazję ćwiczyć swój umysł. Na początku była tradycyjna rozgrzewka na pobudzenie koncentracji. Później uczestnicy spotkania musieli zmierzyć się między innymi z puzzlami, uzupełnić brakujące słowa w wierszu „Kaczka dziwaczka” czy odszyfrować hasło zapisane alfabetem Morse’a. Ze względu na dużą liczbę osób tym razem zajęcia miały formę pracy grupowej.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Noc 10 lutego 1940. Pamiętamy”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 04 marca 2019 15:35

W dniu 04 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Noc 10 lutego 1940. Pamiętamy”, wypożyczonej z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Wystawa poświęcona jest pierwszej masowej deportacji Polaków w głąb Związku Sowieckiego. Jej inauguracja odbyła się w Białymstoku w lutym 2018 r.

Wystawa składa się z 12 plansz przedstawiających sylwetki ludzi trzymających walizki. Na ich powierzchni zapisane zostały urywki wspomnień i losy zesłańców. W miejsce twarzy każda z postaci ma lustro, które zwiedzającemu pozwala wczuć się w losy zesłańców.

Otwarcia wystawy dokonała Anna Kietlińska kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Sybiru w Białymstoku. Fragment wspomnień pana Jana Truszkowskiego "Najsmaczniejszy wigilijny przysmak” odczytał dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie – Wiesław Boć.  W otwarciu wystawy uczestniczyli zaproszeni Sybiracy. W ich imieniu głos zabrał Jan Truszkowski. W spotkaniu uczestniczyła  licznie zgromadzona młodzież z kolneńskich szkół średnich.

Organizatorzy wystawy składają serdecznie podziękowania pracownikowi KOKiS za pomoc w oprawie plastycznej wystawy. Spółce PHU Sezam Sp. J. H Samul L Samul dziękujemy serdecznie za podarowane materiały do tejże oprawy.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zwiedzania wystawy w holu biblioteki w godzinach jej pracy. Wystawa będzie czynna do 21 marca.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Źródło: sybir.bialystok.pl /Foto: Muzeum Pamięci Sybiru

 
„Jestem Photon, przybyłem na planetę Ziemię z odległej galaktyki. Niestety moja rakieta podczas lotu zderzyła się z asteroidą. (…)”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 22 lutego 2019 01:11

„Jestem Photon, przybyłem na planetę Ziemię z odległej galaktyki. Niestety moja rakieta podczas lotu zderzyła się z asteroidą. (…)” Tak zaczyna się przygoda naszych pięciolatków. A wszystko to za sprawą interaktywnego robota edukacyjnego. Nasz Photon nie potrafi nic. Zadaniem dzieci jest „oswojenie” robota. Przez najbliższych kilka tygodni przedszkolaki będą musiały nauczyć go poruszać się, mówić, integrować  z innymi. Będą rozwijały swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim zapoznają się z tajnikami programowania.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....