ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148937
Dzisiaj51
Wczoraj43
Ten miesiąc872
Ogólnie148937


Witaj na stronie MBP
Ferie z PROGRAMOWANIEM
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 15 stycznia 2019 21:50

 
Trening pamięci
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 11 stycznia 2019 16:20

10. stycznia miał miejsce kolejny trening pamięci w bibliotece. Na rozgrzewkę seniorzy ćwiczyli swoją spostrzegawczość i koncentrację. Próbowali również ustalić właściwą kolejność, w jakiej farmer powinien przetransportować na drugi brzeg ziarno, kurę i lisa, aby nikt i nic nie ucierpiało. Następnie podczas pracy indywidualnej musieli zmierzyć się m.in. z owocową wykreślanką, odnaleźć i podkreślić powtarzające się liczby czy też przesunąć jedną zapałkę tak, aby otrzymać prawdziwą równość. Ostatnim zadaniem czwartkowego spotkania było zapamiętanie ośmiu dat związanych z historią Polski. Kolejny trening odbędzie się 7 lutego 2019 w Czytelni MBP.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Audiobooki w naszej bibliotece.
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 

Uprzejmie informujemy, że do naszej biblioteki zostały zakupione pierwsze audiobooki. Są to książki na płytach CD przeznaczone do słuchania. Można je odtwarzać na domowym sprzęcie audio-wideo, z komputera czy odtwarzacza samochodowego. Tego typu publikacje są doskonałe nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, ale również do słuchania podczas jady samochodem czy wykonywania prac domowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z audiobooków, które są dostępne w Czytelni.

 

Baza Audiobooków dostępna także tutaj: AUDIOBOOKI

 
Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy i Przedszkolaki
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
wtorek, 20 listopada 2018 16:24

Kolejny piątek z przedszkolakami za nami. Tym razem Pani Monika z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy pokazała dzieciom jak należy pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych, oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Największe zainteresowanie wzbudził fantom, na którym przedszkolaki uczyły się reanimacji.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....