Kolejne spotkania autorskie on-line

Biblioteki pozostają zamknięte dla czytelników, nie działają instytucje kultury, wciąż obowiązują określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wiele aktywności przeniosło się do Internetu, w tym m.in. działalność ludzi kultury, bibliotekarzy, nauczycieli, szkoleniowców i trenerów.

Zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich akcja #NieZostawiamCzytelnika mająca na celu m.in. promowanie dostępu do kultury, nauki i edukacji w czasie pandemii cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

W spotkaniach z twórcami: pisarzami, blogerami, ale także muzykami czy aktorami można wziąć udział zdalnie. Takie wydarzenia organizują w Interenecie zarówno sami autorzy jak i różne organizacje.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich informuje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych m.in. o spotkaniach online realizowanych przez podmioty wspierające akcję SBP #NieZostawiamCzytelnika: Unię Literacką oraz wciąż powiększające się gronow autorów, czy wydawców:

W najbliższym tygodniu odbędą się:

14 kwietnia (wtorek)

15 kwietnia (środa)

16 kwietnia (czwartek)

17 kwietnia (piątek)

18 kwietnia (sobota)

19 kwietnia (niedziela)

codziennie

Ponadto: Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch piszą w sieci wspólną powieść: http://nazarazezarazek.pl/

Kolejne odcinki swoich nowych powieści wrzucają także: Wojciech Chmielarz i Grzegorz Kalinowski

źródło: sbp.pl