ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

133588
Dzisiaj17
Wczoraj74
Ten miesiąc1426
Ogólnie133588


Witaj na stronie MBP
ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
niedziela, 14 maja 2017 00:00

W sobotę 13 maja o godz. 10 przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkali się uczestnicy akcji Odjazdowego Bibliotekarza. W tej ogólnopolskiej imprezie braliśmy udział po raz piąty. Po nieprzychylnej aurze panującej w ciągu tygodnia sobota postanowiła wynagrodzić nam wcześniejsze dotkliwe chłody i powitała nas słońcem i temperaturą godną pięknego majowego dnia. Do tegorocznej wspólnej wyprawy zgłosiła się bardzo zróżnicowana wiekowo grupa – rozpiętość lat  to prawie pół wieku. Zamierzenie było dość ambitne dla tych najmłodszych, zaledwie kilkuletnich cyklistów. Wszak do pokonania w jedną stronę mieliśmy kilkanaście kilometrów. Dzieciaki okazały się wspaniale przygotowane kondycyjnie, nie zawiodły również rowery. Nie do przecenienia okazała się też postawa taty rodziny jadącej w naszym peletonie, który pomagał tym, których siły były jeszcze zbyt wątłe na to wyzwanie. Na miejsce wspólnego ogniska i zabaw dotarliśmy po dwugodzinnej jeździe. Jak co roku gościny udzielili nam myśliwi Koła Łowieckiego Szarak na terenie „Rysiówki” – w imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy!

 

Po upieczeniu w ognisku i spożyciu kiełbasek bawiliśmy się wspólnie w gry: „Poznajmy się”, „Język polski na pięć”, „Skojarz tytuł”, „Warkocz Roszpunki”, „Stonoga”, „Kalambury”. W całej imprezie uczestniczyło około 30 osób.

 

O godzinie 1430 ruszyliśmy w drogę powrotną. W komplecie dotarliśmy do Kolna. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Dziękujemy bardzo! Serdeczne podziękowania kierujemy również na ręce prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie pana Krzysztofa Kajko za wsparcie finansowe imprezy.

 

Wszystkich uczestników zapraszamy do wspólnej wyprawy rowerowej w Tygodniu Bibliotek w przyszłym roku. Do zobaczenia!

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Wydmuszka” - Marcina Szczygielskiego
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 19:56

    W miniony czwartek Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaprosiła na kolejne spotkanie Teatru przy Stoliku. Aktorki Teatru im. Jaracza w Olsztynie Wiesława Szymańska i Agnieszka Castellanos-Pawlak czytały sztukę Marcina Szczygielskiego „Wydmuszka”. Jest to opowieść o spotkaniu dwóch kobiet – zgorzkniałej, żyjącej przeszłością bibliotekarki uwikłanej w toksyczne relacje z matką i atrakcyjnej żony miejscowego biznesmena. Akcja powieści osadzona jest w nieatrakcyjnej przestrzeni podupadającej biblioteki. Pojawienie się w tym relikcie minionej epoki, z pozoru cynicznej „lalki” – Roksany, burzy zakurzony spokój tego miejsca i jego gospodyni Haliny. Zderzenie światów tych diametralnie różniących się kobiet prowadzi do zasadniczej zmiany w ich życiu.

    Licznie zgromadzona publiczność wielokrotnie wybuchała śmiechem, nie zabrakło też nuty wzruszenia. W ostatniej scenie sztuki Roksana wręcza Halinie jako prezent wielkanocny wydmuszkę, którą sama pomalowała

Halina: Jest taka krucha i delikatna. I tak ładnie wygląda. Trudno uwierzyć, że nic w niej nie ma.    

Roksana: No co ty, złotko, jak to nic? Wewnątrz jest oddech. 

    W imieniu wiernej od lat grupy „słuchaczy” Teatru przy Stoliku, Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie serdecznie dziękuje sponsorom naszego przedsięwzięcia: prezesowi Banku Spółdzielczego w Kolnie panu Krzysztofowi Kajko, panom Wiesławowi i Krzysztofowi Korzep z firmy Hetman, panu Zbigniewowi Szymańskiemu z firmy Agropasze, a także państwu Trzeciakom.

 

 
Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie!
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 30 marca 2017 14:46

 

Czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się 29 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Głównym elementem spotkania był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej - że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami
z innymi ludźmi. I że na blogowaniu można także zarabiać.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.
 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Ferie z planszówkami”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 09 lutego 2017 17:42

Podczas ferii Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaprosiła miłośników gier planszowych na  „Ferie z planszówkami”.  Uczestnicy wybrali gry:  Gorący ziemniak, Wieża, Dobble, Asteriks i spółka, Memory Flagi, Pentago, PomySłówka, Prawda czy fałsz?, Story Cubes, Świat 50 gier. Największym powodzeniem cieszyły się trzy pierwsze.  Na zakończenie rozgrywek najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami z logo biblioteki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do „próbowania swoich sił na  planszy” w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 15-17. Najmłodszych graczy zapraszamy do Oddziału dla Dzieci a starszych uczestników do Czytelni.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....