ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

133588
Dzisiaj17
Wczoraj74
Ten miesiąc1426
Ogólnie133588


Witaj na stronie MBP
Biblioteka oferuje dostęp do książek elektronicznych w serwisie libra.ibuk.pl
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 02 lutego 2017 10:54

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie oferuje dostęp do książek elektronicznych w serwisie libra.ibuk.pl (225 publikacji wykupionych i 793 darmowe).

Wydawnictwa dostępne są nieodpłatnie dla wszystkich czytelników na komputerach w sieci lokalnej Biblioteki.

Czytelnicy zainteresowani dostępem do serwisu z komputerów domowych proszeni są o zgłaszanie się po odbiór kodów PIN, umożliwiających zdalny dostęp do zasobów.

Kody można otrzymać w Wypożyczalni biblioteki.

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

 
Ferie Zimowe 2017
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
środa, 18 stycznia 2017 17:26

 
Wieczór autorski z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 08 grudnia 2016 15:52

6 grudnia 2016 roku   o godzinie 18.00 odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie spotkanie z autorami ponad tuzina popularnych  powieści obyczajowych i sensacyjnych. Pani Maria Ulatowska  wyjaśniła jak fikcja literacka jest w istocie często inspirowana faktycznymi wydarzeniami. Tak było między innymi w przypadku fabuły „Kamienicy przy Kruczej”. Tobołek, o który potknęła się w 1940 roku wychodząca z mieszkania kobieta, ukrywał maleńką  dziewczynkę pochodzenia polsko-żydowskiego. To prawdziwe zdarzenie. W „Historii spisanej atramentem” znajdziemy autentyczne zdjęcia przedwojennego księdza i kobiety, która zawirowała  jego losami i stała się ostatecznie  miłością jego życia. Z kolei pan Jacek Skowroński swoje doświadczenia z pracy w kontrwywiadzie, nie wiadomo czy to pech sprawił czy szczęście, z wielkim zaskoczeniem dla siebie spożytkował na sukces takich powieści jak „Był sobie złodziej” albo „Zabić, zniknąć, zapomnieć” Autorzy szczerze odsłaniali perypetie i mozół wspólnej pracy. Opowiedzieli, że zaczynając  powieść nie do końca jeszcze znają swoich bohaterów. Ich losy i charaktery „zaskakują” czasem samych autorów. Nasi goście - Pisarze podeszli do spotkania dowcipnie, jak jedno się  zmęczyło, to drugie przejmowało pałeczkę, zachęcając licznie zebranych czytelników do nałogu podróży sentymentalnych.

 

 Na spotkanie przyszło około 45 osób. Można było też zakupić książki Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego, co też wielu uczyniło. Największą popularnością cieszyła się ich najnowsza książka „Historia spisana atramentem”.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Sponsor:

 
"Syberyjskie niebo wczoraj i dziś"
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
sobota, 12 listopada 2016 07:40

9 listopada 2016 roku odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie eliminacje konkursu "Syberyjskie niebo wczoraj i dziś". Była to już XIV edycja konkursu recytatorskiego wierszy patriotycznych dla gimnazjów i szkół podstawowych. W konkursie wystąpili laureaci konkursów  w gminach Kolno i Turośl oraz uczestnicy eliminacji miejskich w Kolnie. Ogółem w konkursie wzięło udział 25 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Recytację oceniała komisja w składzie: Ewa Banaś, Hanna Kordal i Kazimierz Koter. Gościem honorowym konkursu był Jan Truszkowski - były Sybirak  i autor książek wspominających tamte tragiczne doświadczenia. Konkursowi towarzyszyła wystawka prezentująca literaturę poświęconą przymusowym przesiedleniom i dziejom polskich zesłańców na Syberię.

Komisja konkursu wyróżniła następujące osoby: w kategorii szkół podstawowych : I miejsce zajęła  - Anita Remiszewska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Ptakach, II miejsce  - Amelia Andrzejczyk z klasy VI Szkoły Podstawowej w Janowie , III miejsce Tomasz Nikonowicz z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie . W kategorii gimnazjów  - I miejsce przypadło Patrycji Banach z klasy III d Gimnazjum w Kolnie, II miejsce Izabeli Bagińskiej z Gimnazjum w Lachowie i III miejsce Ewelinie Targońskiej z klasy III a  Gimnazjum w Kolnie. Nasz Gość Honorowy postanowił  wyróżnić i nagrodzić  książkami własnego autorstwa  następujące recytatorki : Annę Wróblewską, Maję Paszko  i  Wiktorię Czerwińską. Jan Truszkowski  zaprezentował też swoją najnowszą książkę „Smak życia” i przedstawił uczestnikom konkursu wstrząsające świadectwo „smaku” głodu , a zarazem wielkodusznej  gościnności i  życzliwości prostych Rosjan dla zgłodniałych i przemarzniętych zesłańców.

 

Ewelina Targońska i Patrycja Banach z Gimnazjum w Kolnie reprezentowały naszą bibliotekę 16.XI.2016 roku na eliminacjach konkursu w Bibliotece Gimy Łomża w Podgórzu i zajeły tam II i III miejsce. Laureatom gratulujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 10

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....