ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

133588
Dzisiaj17
Wczoraj74
Ten miesiąc1426
Ogólnie133588


Witaj na stronie MBP
„Wykiełkuj na rynku pracy”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 17 października 2016 21:14

 

„Wykiełkuj na rynku pracy” to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie kompetencji młodych osób, które dopiero planują wejście na rynek pracy lub stawiają na nim pierwsze kroki.  Skierowany jest do uczniów II i III kas szkół średnich oraz studentów ostatnich lat studiów i absolwentów szkół wyższych (maksymalnie 1 rok od ukończenia nauki), którzy nie mogą znaleźć pracy. Tematyka spotkań obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: wartości, motywacje, zainteresowania, predyspozycje i cele zawodowe, wyszukiwanie informacji i ofert pracy, CV i inne dokumenty aplikacyjne, media społecznościowe a poszukiwanie pracy, prawo pracy, samodoskonalenie, zarządzanie sobą w czasie.

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
sobota, 17 września 2016 07:23

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

  To grupa osób, które spotykają się , aby porozmawiać o książkach.

Kluby zakładane są dla tych, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie

             Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.

 

Dyskusyjny Klub Książki w Kolnie

 

            W dniu 6 maja 2016 roku Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął działalność przy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Każdy uczestnik Klubu otrzymuje egzemplarz książki wybranej do przeczytania i omówienia.. Po dyskusji książki wracają do organizatora, po czym następuje ich wymiana z innymi klubami.

 

Relacje

 

 • 2016.05.06 - Carlos Ruiz Zafon - "Marina"
 • 2016.06.10 - Barbara Ciwoniuk - "Ania"
 • 2016.08.11 - Larson M. A. - "Akademia Pennyroyal"
 • 2016.09.23 - Adam Lang - "Klucze"
 • 2016.11.04 - Ewa Nowak - "Rezerwat niebieskich ptaków"
 • 2016.11.19 - Katarzyna Ryrych - "Pepa w raju"
 • 2016.12.30 - Sarah J. Maas - "Dwór cierni i róż"
 • 2017.01.14 - Jack Thorne - "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"
 • 2017.02.18 - Kiera Cass -"Rywalki"
 • 2017.03.18 - Anthony Doerr -"Światło, którego nie widać"
 • 2017.04.22 - Becca Fitzpatrick "Szeptem"
 • 2017.05.19 - Rainbow Rowell - "Fangirl"
 • 2017.06.22 - Victoria Aveyard - "Czerwona królowa"
 • 2017.07.28 - W. Bruce Cameron - "Był sobie pies"
 • 2017.09.04 - Cassandra Clare - "Miasto kości"
 • 2017.10.06 - Rick Riordan - "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej pioruna"
 • 2017.11.17 - Jessici Khoury - "Geneza"
 • 2017.12.28 – Neal Shusterman, Eric Elfman – „Strych Tesli”
 • 2018.01.12 – John Green – „Gwiazd naszych wina”

 

 

 

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

w lutym będziemy rozmawiały o książce Markusa Zusaka – "Złodziejka książek"

 

 

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…
 
Dofinansowanie dla Biblioteki w Kolnie
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 15 września 2016 20:18

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie uzyskała w roku 2016 dofinansowanie w kwocie  7 400 zł na zakup książek. Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  są udzielane przez Bibliotekę Narodową w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

 
Narodowe Czytanie 2016
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 05 września 2016 16:14

W sobotnie przedpołudnie 3 września Kolno dołączyło do  grupy ponad 2000 miejscowości uczestniczących  w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Była to piąta edycja  ogólnopolskiej imprezy publicznego czytania dzieł literackich najwybitniejszych polskich pisarzy. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o piękną i poprawną polszczyznę, a także wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

Do miejsca imprezy – budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  prowadziły umieszczone na ulicach miasta ślady stóp z wypisanym tytułem powieści naszego noblisty.

Czytanie poprzedził krótki wykład prof.  Adama Łukaszewicza na temat Rzymu w czasach Nerona. Pan profesor wcielił się też w rolę Petroniusza podczas czytania  I  rozdziału powieści.  Dzieło Henryka Sienkiewicza w naszym mieście czytali przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Andrzejem Dudą i starostą  Stanisławem Wiszowatym na czele, ksiądz kanonik Stanisław Uradziński, księża wikariusze z obu kolneńskich parafii, radni samorządów miejskiego  i powiatowego, dyrektorzy i kierownicy kolneńskich  instytucji, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie,  a także zaproszeni  goście.

Wydarzenie uświetnił występ Nerona w otoczeniu dworu oddanych słuchaczy. W znakomicie zagranej roli władcy Rzymu wystąpił wicedyrektor Gimnazjum w Kolnie – Wiesław Boć.

Kolorytu całej imprezie dodały osoby występujące w strojach z epoki  Imperium Romanum.

Na koniec imprezy przeprowadzono krótki quiz dotyczący znajomości powieści i biografii autora, którego zwycięzcy otrzymali drobne nagrody.

Do udziału w imprezie zaproszono również młodszych uczestników.

Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentu „W pustyni i w puszczy”, który opowiadał o spotkaniu Nel ze słoniem. Po wysłuchaniu tekstu  rysowały ilustracje przedstawiające przygody głównych bohaterów. Rozwiązywały też zagadki związane ze zwierzętami Afryki. Kilkanaścioro uczestników konkursu rysunkowego otrzymało drobne nagrody i słodycze oraz dyplomy z oficjalną pieczęcią „Narodowego Czytania 2016”. Dzieci wykonywały także wieńce laurowe, które później zdobiły ich własne głowy, albo głowy towarzyszących im rodziców.

Akcję Narodowego Czytania zorganizowały we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie  kolneńskie biblioteki – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna i Miejska Biblioteka Publiczna. Dziękując wszystkim uczestnikom za udział w imprezie  zachęcamy do czytania książek każdego dnia.  Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....