ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

138220
Dzisiaj19
Wczoraj49
Ten miesiąc921
Ogólnie138220


Witaj na stronie MBP
Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie!
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 30 marca 2017 14:46

 

Czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się 29 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Głównym elementem spotkania był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej - że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami
z innymi ludźmi. I że na blogowaniu można także zarabiać.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.
 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Ferie z planszówkami”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 09 lutego 2017 17:42

Podczas ferii Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaprosiła miłośników gier planszowych na  „Ferie z planszówkami”.  Uczestnicy wybrali gry:  Gorący ziemniak, Wieża, Dobble, Asteriks i spółka, Memory Flagi, Pentago, PomySłówka, Prawda czy fałsz?, Story Cubes, Świat 50 gier. Największym powodzeniem cieszyły się trzy pierwsze.  Na zakończenie rozgrywek najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami z logo biblioteki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do „próbowania swoich sił na  planszy” w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 15-17. Najmłodszych graczy zapraszamy do Oddziału dla Dzieci a starszych uczestników do Czytelni.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Biblioteka oferuje dostęp do książek elektronicznych w serwisie libra.ibuk.pl
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 02 lutego 2017 10:54

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie oferuje dostęp do książek elektronicznych w serwisie libra.ibuk.pl (225 publikacji wykupionych i 793 darmowe).

Wydawnictwa dostępne są nieodpłatnie dla wszystkich czytelników na komputerach w sieci lokalnej Biblioteki.

Czytelnicy zainteresowani dostępem do serwisu z komputerów domowych proszeni są o zgłaszanie się po odbiór kodów PIN, umożliwiających zdalny dostęp do zasobów.

Kody można otrzymać w Wypożyczalni biblioteki.

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

 
Ferie Zimowe 2017
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
środa, 18 stycznia 2017 17:26

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 13

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....