ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148946
Dzisiaj60
Wczoraj43
Ten miesiąc881
Ogólnie148946


Witaj na stronie MBP
Ferie z Biblioteką 2018
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 05 lutego 2018 00:00

W czasie ferii Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników różnorodne atrakcje.  Dzieci miały okazję zamienić się w szalonych naukowców.  Dowiedziały się czym jest atom, cząsteczka, a wiedze tę wykorzystały do tworzenia kolorowych robaczków.  Stworzyły wulkan, którego wybuch na szczęście okazał się zbyt słaby, aby zniszczyć bibliotekę. Na zajęciach plastycznych namalowały komiks „O rybaku, który złowił gwiazdkę”. Kalambury to była kolejna zabawa na mapie naszych propozycji. Dzieci nie miały problemu z odgadywanie namalowanych lub pokazywanych haseł. Ostatniego dnia zamknęliśmy przyrodę w butelce tworząc efektowne tornado. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy… ale dobra wiadomość wakacje zbliżają się wielki krokami.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 29 grudnia 2017 00:00

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „„Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Są to: Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia; Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

 

    

 
„Ojczyzna w poezji - „Ni z tego, ni z owego, była Polska na pierwszego”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 09 listopada 2017 20:50

6 listopada 2017 roku odbył się w MBP w Kolnie konkurs recytatorski wierszy patriotycznych „Ojczyzna w poezji - „Ni z tego, ni z owego, była Polska na pierwszego”. Była to już 15 edycja konkursu zainicjowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża. MBP bierze udział w tym konkursie od 2006 roku. Tematem szczegółowym konkursu w bieżącym roku była Niepodległość. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ich wystąpienia oceniała  komisja w składzie : Ewa Banaś, Hanna Kordal i Kazimierz Koter. Na ocenę recytacji wpływały następujące kryteria :  dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Amelia Szymańska recytująca „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej, drugie -  Karolina Skrodzka, która przygotowała „Straceńców” Stanisława Długosza, a trzecie - Aleksandra Długozima recytująca „Polskę” Antoniego Słonimskiego. Te trzy recytatorki reprezentowały  naszą bibliotekę na drugim etapie konkursu, który odbył się 8 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża.  Wyróżniono też Julię Wyrwas. Wszystkie  wyżej wymienione recytatorki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Na II etapie konkursu Karolina Skrodzka zajęła IIII  miejsce w kategorii uczniów klas IV – VII, a Amelia Szymańska zdobyła wyróżnienie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 03 listopada 2017 16:18

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie uzyskała w roku 2017 dofinansowanie w kwocie  7 400 zł na zakup książek. Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  są udzielane przez Bibliotekę Narodową w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 16

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....