ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

138220
Dzisiaj19
Wczoraj49
Ten miesiąc921
Ogólnie138220


Witaj na stronie MBP
Wieczór autorski z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
czwartek, 08 grudnia 2016 15:52

6 grudnia 2016 roku   o godzinie 18.00 odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie spotkanie z autorami ponad tuzina popularnych  powieści obyczajowych i sensacyjnych. Pani Maria Ulatowska  wyjaśniła jak fikcja literacka jest w istocie często inspirowana faktycznymi wydarzeniami. Tak było między innymi w przypadku fabuły „Kamienicy przy Kruczej”. Tobołek, o który potknęła się w 1940 roku wychodząca z mieszkania kobieta, ukrywał maleńką  dziewczynkę pochodzenia polsko-żydowskiego. To prawdziwe zdarzenie. W „Historii spisanej atramentem” znajdziemy autentyczne zdjęcia przedwojennego księdza i kobiety, która zawirowała  jego losami i stała się ostatecznie  miłością jego życia. Z kolei pan Jacek Skowroński swoje doświadczenia z pracy w kontrwywiadzie, nie wiadomo czy to pech sprawił czy szczęście, z wielkim zaskoczeniem dla siebie spożytkował na sukces takich powieści jak „Był sobie złodziej” albo „Zabić, zniknąć, zapomnieć” Autorzy szczerze odsłaniali perypetie i mozół wspólnej pracy. Opowiedzieli, że zaczynając  powieść nie do końca jeszcze znają swoich bohaterów. Ich losy i charaktery „zaskakują” czasem samych autorów. Nasi goście - Pisarze podeszli do spotkania dowcipnie, jak jedno się  zmęczyło, to drugie przejmowało pałeczkę, zachęcając licznie zebranych czytelników do nałogu podróży sentymentalnych.

 

 Na spotkanie przyszło około 45 osób. Można było też zakupić książki Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego, co też wielu uczyniło. Największą popularnością cieszyła się ich najnowsza książka „Historia spisana atramentem”.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Sponsor:

 
"Syberyjskie niebo wczoraj i dziś"
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
sobota, 12 listopada 2016 07:40

9 listopada 2016 roku odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie eliminacje konkursu "Syberyjskie niebo wczoraj i dziś". Była to już XIV edycja konkursu recytatorskiego wierszy patriotycznych dla gimnazjów i szkół podstawowych. W konkursie wystąpili laureaci konkursów  w gminach Kolno i Turośl oraz uczestnicy eliminacji miejskich w Kolnie. Ogółem w konkursie wzięło udział 25 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Recytację oceniała komisja w składzie: Ewa Banaś, Hanna Kordal i Kazimierz Koter. Gościem honorowym konkursu był Jan Truszkowski - były Sybirak  i autor książek wspominających tamte tragiczne doświadczenia. Konkursowi towarzyszyła wystawka prezentująca literaturę poświęconą przymusowym przesiedleniom i dziejom polskich zesłańców na Syberię.

Komisja konkursu wyróżniła następujące osoby: w kategorii szkół podstawowych : I miejsce zajęła  - Anita Remiszewska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Ptakach, II miejsce  - Amelia Andrzejczyk z klasy VI Szkoły Podstawowej w Janowie , III miejsce Tomasz Nikonowicz z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie . W kategorii gimnazjów  - I miejsce przypadło Patrycji Banach z klasy III d Gimnazjum w Kolnie, II miejsce Izabeli Bagińskiej z Gimnazjum w Lachowie i III miejsce Ewelinie Targońskiej z klasy III a  Gimnazjum w Kolnie. Nasz Gość Honorowy postanowił  wyróżnić i nagrodzić  książkami własnego autorstwa  następujące recytatorki : Annę Wróblewską, Maję Paszko  i  Wiktorię Czerwińską. Jan Truszkowski  zaprezentował też swoją najnowszą książkę „Smak życia” i przedstawił uczestnikom konkursu wstrząsające świadectwo „smaku” głodu , a zarazem wielkodusznej  gościnności i  życzliwości prostych Rosjan dla zgłodniałych i przemarzniętych zesłańców.

 

Ewelina Targońska i Patrycja Banach z Gimnazjum w Kolnie reprezentowały naszą bibliotekę 16.XI.2016 roku na eliminacjach konkursu w Bibliotece Gimy Łomża w Podgórzu i zajeły tam II i III miejsce. Laureatom gratulujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Wykiełkuj na rynku pracy”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
poniedziałek, 17 października 2016 21:14

 

„Wykiełkuj na rynku pracy” to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie kompetencji młodych osób, które dopiero planują wejście na rynek pracy lub stawiają na nim pierwsze kroki.  Skierowany jest do uczniów II i III kas szkół średnich oraz studentów ostatnich lat studiów i absolwentów szkół wyższych (maksymalnie 1 rok od ukończenia nauki), którzy nie mogą znaleźć pracy. Tematyka spotkań obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: wartości, motywacje, zainteresowania, predyspozycje i cele zawodowe, wyszukiwanie informacji i ofert pracy, CV i inne dokumenty aplikacyjne, media społecznościowe a poszukiwanie pracy, prawo pracy, samodoskonalenie, zarządzanie sobą w czasie.

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
sobota, 17 września 2016 07:23

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

  To grupa osób, które spotykają się , aby porozmawiać o książkach.

Kluby zakładane są dla tych, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie

             Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.

 

Dyskusyjny Klub Książki w Kolnie

 

            W dniu 6 maja 2016 roku Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął działalność przy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Każdy uczestnik Klubu otrzymuje egzemplarz książki wybranej do przeczytania i omówienia.. Po dyskusji książki wracają do organizatora, po czym następuje ich wymiana z innymi klubami.

 

Relacje

 

 • 2016.05.06 - Carlos Ruiz Zafon - "Marina"
 • 2016.06.10 - Barbara Ciwoniuk - "Ania"
 • 2016.08.11 - Larson M. A. - "Akademia Pennyroyal"
 • 2016.09.23 - Adam Lang - "Klucze"
 • 2016.11.04 - Ewa Nowak - "Rezerwat niebieskich ptaków"
 • 2016.11.19 - Katarzyna Ryrych - "Pepa w raju"
 • 2016.12.30 - Sarah J. Maas - "Dwór cierni i róż"
 • 2017.01.14 - Jack Thorne - "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"
 • 2017.02.18 - Kiera Cass -"Rywalki"
 • 2017.03.18 - Anthony Doerr -"Światło, którego nie widać"
 • 2017.04.22 - Becca Fitzpatrick "Szeptem"
 • 2017.05.19 - Rainbow Rowell - "Fangirl"
 • 2017.06.22 - Victoria Aveyard - "Czerwona królowa"
 • 2017.07.28 - W. Bruce Cameron - "Był sobie pies"
 • 2017.09.04 - Cassandra Clare - "Miasto kości"
 • 2017.10.06 - Rick Riordan - "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej pioruna"
 • 2017.11.17 - Jessici Khoury - "Geneza"
 • 2017.12.28 – Neal Shusterman, Eric Elfman – „Strych Tesli”
 • 2018.01.12 – John Green – „Gwiazd naszych wina”
 • 2018.03.03 - Markus Zusak - "Złodziejka książek"
 • 2018.04.16 - Kirsty Moseley - "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno"

 

 

 

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

28 maja, będziemy rozmawiały o książce Colleen Hoover- „Hopeless”

 

 

 

 

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 13

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....