ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148945
Dzisiaj59
Wczoraj43
Ten miesiąc880
Ogólnie148945


Witaj na stronie MBP
Trening pamięci w bibliotece
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 16 listopada 2018 16:31

 

Podobnie jak ciało, nasz mózg się starzeje i z biegiem lat traci giętkość. Aby ten proces spowolnić, w przypadku ciała i kondycji fizycznej, niezastąpione są ćwiczenia. Umysł także potrzebuje ciągłego pobudzania i stymulacji. Im dłużej zachowamy sprawność intelektualną, tym lepiej będziemy funkcjonować w okresie senioralnym.

W czwartek, 15.11.2018, grupa seniorów spotkała się na „Treningu pamięci”. Na początku panie wykonały „gimnastykę mózgu” - ćwiczenia aktywizujące obie półkule mózgowe i pomagające zwiększyć koncentrację. Następnie podczas pracy w grupie uczestnicy układali nowe wyrazy z liter dostępnych we wcześniej podanym słowie. Po pracy grupowej przyszedł czas na pracę indywidualną. W tej części było do wykonania m.in. dopisanie imion do znanych nazwisk, dokończenie przysłów czy zmienienie jednej litery w wyrazie tak, aby powstał nowy wyraz. Ze wszystkimi zadaniami przygotowanymi na trening seniorzy poradzili sobie doskonale. Na koniec umówiliśmy się na kolejny trening, 28 listopada.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
„Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny wpoezji”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
środa, 31 października 2018 00:00

30 października 2018 roku odbyły się w MBP w Kolnie eliminacje konkursu recytatorskiego wierszy patriotycznych.  To już XVI edycja tego konkursu. Jego pomysłodawcą jest Biblioteka Publiczna Gminy Łomża. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny wpoezji”. Do konkursu w naszej bibliotece przystąpiło 17 uczniów szkół podstawowych. Ich wystąpienia oceniała komisja w składzie: Elżbieta Kulas, Hanna Kordal i Barbara Sielawa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Wyróżniono  najmłodszą recytatorkę  Aleksandrę Banaś, uczennicę klasy I SP nr 1 oraz Karola Kulczewskiego, ucznia klasy IV SP nr 2. Pierwsze  miejsce zajął Mateusz Bągart – uczeń klasy V SP nr 2, drugie Amelia Szymańska, uczennica klasy VII SP nr 2, a trzecie – Anna Filipkowska ,  również uczennica klasy VII SP nr 2. Recytatorzy przygotowali teksty  głównie naszych lokalnych twórców: Leszka Czyża, Jana Gietka, Mariana Gębarskiego i Jana Kulki.Finał konkursu odbędzie się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża, gdzie naszą bibliotekę będzie  reprezentowała  trójka najlepszych wykonawców.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Odwiedzili nas wolontariusze Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy.
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 26 października 2018 10:24

 

Sobota w bibliotece upłynęła po znakiem szkoleń. Odwiedzili nas wolontariusze Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy. Program warsztatów pierwszej pomocy dzieciom objął stany bezpośredniego zagrożenia życia - utratę przytomności, zadławienie, bezdech.Kursanci dowiedzieli się jak ocenić funkcje życiowe niemowlęcia i dziecka, czy też jak prawidłowo przeprowadzić resuscytacje.  Zostali poinformowani co należy zrobić w przypadku masywnego krwotoku lub oparzenia.Zapoznali się z postepowaniem w przypadku napadów drgawkowych i przy padaczce. W zajęciach udział wzięli rodzice i wychowawcy przedszkolni.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować Annie Niebrzydowskiej i Jakubowi Niebrzydowskiemu  za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę.

 

 
„Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny w poezji”
Wpisany przez Krzysztof Paszko   
piątek, 19 października 2018 16:06

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie                  

18-500 Kolno ul. Dąbrowskiej 4                                             

tel. (86) 278 25 14, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.    

 

“KochamOjczyznęwięcejniżwłasneserce”

Ks. Kardynał Stefan Wyszyński

 

„Serce dla niepodległej – nasze małe ojczyzny w poezji”

XVI Edycja Konkursu Recytatorskiego

Wierszy Patriotycznych dla  Szkół Podstawowych ”Ojczyzna w poezji”

 

 

 

Regulamin

 

Organizatorzy konkursu:

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 16

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....