ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148938
Dzisiaj52
Wczoraj43
Ten miesiąc873
Ogólnie148938


Spotkanie autorskie z Panią Iwoną Całą
wtorek, 19 września 2017 00:00

19.09 2017 roku odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Kolnie - pani Iwona Cała , z wykształcenia architekt, która od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek. Wydano ponad 30 tytułów książek z ilustracjami naszego Gościa, z czego wiele można wypożyczyć w bibliotece publicznej w Kolnie. Są to między innymi książki autorów, którzy też wcześniej gościli w naszej bibliotece, a więc książki Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek, Barbary Gawryluk, Grzegorza Kasdepke czy Renaty Piątkowskiej. Ilustracje Iwony Cały można też obejrzeć w "Świerszczyku".

Wszystkie są bardzo piękne, kolorowe, ciepłe, delikatne, po prostu bajkowe. W spotkaniu z Ilustratorką wzięły udział dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2: klasa II a i III d, ogółem 32 dzieci. Iwona Cała podczas swobodnej rozmowy z dziećmi przybliżyła im proces powstawania książki i tych , którzy w nim uczestniczą. Podkreśliła jak ważna jest wyobraźnia w zawodzie ilustratora, a na przykładzie kropki, koła i trójkąta ukazała w co wyobraźnia plastyka i nie tylko może je zmienić. Następnie dzieci na kartkach odrysowały swoje dłonie, a potem uruchomiając wyobraźnię, przekształciły ją dzięki kolorowym kredkom w drzewa, smoki i inne fantastyczne stwory. Powstały bardzo piękne prace.Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek pt. "Co zmalowała Iwona Cała?".

Dzieci miały też możliwość zakupu książek z ilustracjami Iwony Cały, z czego skorzystały i otrzymały pamiątkowe autografy naszego Gościa.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....