Partnerzy

 

 

 

 

          

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

Liczba gości

79498
Dzisiaj4
Wczoraj52
Ten miesiąc1064
Ogólnie79498


Prasa
środa, 12 października 2011 07:11
 • Agrotechnika- Miesięcznik redagowany jest w formie poradnika dla producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem problemów nawożenia, ochrony i kompleksowej uprawy poszczególnych gatunków roślin. Podstawową tematykę uzupełniają informacje dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i nowoczesnej mechanizacji wykonywania zabiegów w produkcji polowej.

 

 • Angora- Tygodnik o tematyce społeczno-politycznej, w którym można znaleźć przedruki najciekawszych artykułów z polskich tygodników, gazet ogólnopolskich i lokalnych, a także materiały z czasopism zagranicznych. Dodatkowo w każdym wydaniu zamieszczane są materiały redakcyjne: felietony, komentarze, wywiady, a specjalnie dla dzieci przygotowywana jest wkładka "Angorka".

  

 • Charaktery- Miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii.

  

 • Cogito- Dwutygodnik młodzieżowy, który przygotowuje licealistów do egzaminu dojrzałości. W dziale Studia informuje o egzaminach na wszystkie wydziały, opisuje specyfikę studiów, przedstawia perspektywy pracy. Dwutygodnik zawsze jest blisko spraw młodych. Promuje dobrą i ambitną rozrywkę, aktualności kulturalne. Daje szansę na debiut licealistom. Pomaga uczniom w rozwiązywaniu ich życiowych, szkolnych problemów.

 

 • Cztery Kąty- Miesięcznik dla osób dbających o wystrój i wygodę w swoim domu. Jest inspiracją dla wszystkich tych, którzy chcą mieć przytulne, wygodne i atrakcyjne mieszkanie.

  

 • Gazeta Współczesna- Dziennik regionalny. Wiadomości z województwa podlaskiego, Mazur i Ostrołęki, publicystyka, informator adresowy, wydarzenia kulturalne i sportowe, multimedia.

 

 • Gazeta Wyborcza- Powstała w 1989 roku jako platforma pierwszych demokratycznych wyborów do parlamentu. Pierwszy numer ukazał się w nakładzie 150 tys. egzemplarzy i liczył 8 stron. Gazeta pozostaje gazetą obiektywną, prezentującą szerokie spektrum opinii na rozmaite kwestie polityczne, społeczne, ekonomiczne, historyczne, kulturowe czy religijne, konsekwentnie broniącą praw człowieka i obywatela, pluralizmu, demokracji i wolności słowa (tak w kraju, jak i za granicą), tropiącą nieprawności życia publicznego, piętnującą wszelkie przejawy łamania prawa, korupcji czy nietolerancji.

 

 • Gość Niedzielny- Ogólnopolski tygodnik katolicki wydawany w Katowicach.

 

 • Kontakty- Tygodnik Kontakty istnieje od 1980 roku. Ukazuje się w województwie podlaskim, części województwa mazowieckiego, Nowym Jorku, Chicago i Toronto

 

 • Kurpie- Dwumiesięcznik wydawany przez Związek Kurpiów, ukazujący się od marca 2002.

  

 • Miesięcznik Kolneński- Miesięcznik regionalny.

 

 • Nowe Książki- Najszerzej znane i najłatwiej dostępne czasopismo poświęcone nowościom wydawniczym. Miesięcznik zajmuje się głównie książką literacką (polską i obcą) oraz humanistyczną i popularnonaukową. Każdy numer zawiera ok. 100 recenzji i not. Czasopismo ma charakter popularyzatorski, stąd recenzje i omówienia – mimo że pisane przez naukowców i uznanych krytyków – odznaczają się komunikatywnością i klarownością stylu. Stałym elementem NOWYCH KSIĄŻEK jest prezentacja sylwetki i dorobku wybitnego pisarza lub uczonego (rozmowa z bohaterem numeru oraz szkic jemu poświęcony). Ponadto miesięcznik zamieszcza korespondencje zagraniczne, felietony oraz kronikę wydarzeń literackich i księgarskich.

 

 • Polityka- Tematyka obejmuje wydarzenia polityczne, gospodarcze, naukowe i kulturalne Polski, Europy i świata – bieżące komentarze i pogłębione analizy, jak też felietony i reportaże. Tygodnik korzysta ze wsparcia szerokiego zespołu autorów, w tym wielu osób z tytułami naukowymi i znanych intelektualistów, a także licznych korespondentów zagranicznych. Ideologicznie "Polityka" prezentuje liberalno-lewicowy profil polityczny.

 

 • Poradnik Domowy- Promuje wizerunek kobiety nowoczesnej: dbającej o rodzinę, spełnionej zawodowo, inwestującej we własny rozwój i wygląd.

 

 • Przegląd Sportowy- Najstarszy polski dziennik sportowy, założony - jako tygodnik - w maju 1921 w Krakowie.

 

 • Samo Zdrowie- Miesięcznik dla tych, którzy chcą żyć w harmonii ze swoim ciałem i otaczającym światem. Porady w jaki sposób uciec przed chorobą, dodać życiu więcej energii i radości. Informacje o najnowszych odkryciach w dietetyce, kosmetologii. Przepisy na smaczne i zdrowe potrawy.

 

 • Tulipan- Kwartalnik „Tulipan” skierowany jest do seniorów, osób z chorobą Parkinsona i do innych zainteresowanych tym tematem. Wydawcą kwartalnika Tulipan jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych AKSON.

 

 • Twój Styl- Magazyn dla ambitnych, niezależnych, aspirujących kobiet, ceniących zarówno wiedzę i osobisty rozwój, jak i świat przyjemności i zabawy. Dla kobiet ciekawych zmian i trendów w otaczającym je świecie. Przede wszystkim jednak przywiązanych do uniwersalnych wartości: rodziny, miłości, przyjaźni oraz poszukujących w życiu harmonii.

 

 • Viva - Luksusowy dwutygodnik nie tylko na bieżąco śledzi, co dzieje się w świecie polityki, kultury i showbiznesu, lecz zagląda również za kulisy wszystkich wydarzeń. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach. Od 2002 roku magazyn "VIVA!" prowadzi plebiscyt najpiękniejszych Polaków " Viva! Najpiękniejsi ". Jest również organizatorem konkursu fotograficznego VIVA! Photo Awards.

 

 • Wprost – tygodnik społeczno-polityczny

 

 • Wysokie Obcasy- Sobotni dodatek do Gazety Wyborczej. Portrety kobiet, styl życia, zdrowie i uroda…

 

 • Zeszyty Kolneńskie- Almanach społeczno-kulturalny Towarzystwa "Jan z Kolna".

 

 • Zwierciadło- Ekskluzywny magazyn nowoczesnych kobiet. Zwierciadło jest pismem, które kreuje piękną wizję świata, pomaga znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 

 • Dziecko (najważniejsze dla rodziców) - Miesięcznik „Dziecko” - to ciekawy, przyjazny, a przede wszystkim rzetelny i wiarygodny poradnik dla rodziców dzieci do lat 7. W czasopiśmie rodzice małych dzieci oraz ci, którzy oczekują na potomstwo znajdą informacje dotyczące między innymi codziennej diety dzieci, zasad pielęgnacji, porady z zakresu wychowania.

 • Miesięcznikowi patronuje Centrum Zdrowia Dziecka.

 

 • Abecadło – miesięcznik edukacyjny dla najmłodszych - Czasopismo dla dzieci w wieku 4-7 lat opracowane zgodnie z podstawą programową dla przedszkoli. Zawiera ćwiczenia, dzięki którym poprzez zabawę dziecko nauczy się pisać, czytać i liczyć. 

 

 • Świerszczyk – magazyn dla dzieci (ukazuje się od 1945 r.) - Dwutygodnik przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wprowadza dziecko w otaczający je świat, rozwija wyobraźnię. Czasopismo o dużych walorach poznawczych, edukacyjnych i wychowawczych.

 

 • Kumpel – dwutygodnik myślących 6-10 latków - Czasopismo zawiera bajki edukacyjne, konkursy, testy, krzyżówki, ciekawostki, a przede wszystkim dużo humoru. Do stałych działów należą: język polski  i angielski, matematyka, przyroda. Dzieci znajdą tu też konkursy, horoskop, proste przepisy kulinarne.

 

 • Victor Junior – dwutygodnik edukacyjny dla uczniów klas IV, V, VI - Czytelnik znajdzie w czasopiśmie: reportaże o sprawach mu bliskich, artykuły o zwierzętach, sporcie,  filmie, porady psychologiczne związane z dojrzewaniem, akceptacją siebie, zainteresowaniami, komiksy, materiały przydatne w szkole, przykładowe sprawdziany.

 

 • Victor Gimnazjalista -  pismo każdego gimnazjalisty - Dwutygodnik edukacyjny. Zawiera  przykładowy arkusz egzaminu gimnazjalnego oraz artykuły pomagające w powtórkach przed klasówkami. Są tam też działy rozrywkowe np.: sport, humor, konkursy, psychotesty.

 

 • Mały Gość Niedzielny – miesięcznik katolicki - Pismo o tematyce religijnej dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Do każdego numeru dołączony jest prezent. Zawiera teksty z dziedziny historii, nauk, sztuki, ale przede wszystkim nawiązuje do wydarzeń roku liturgicznego.

 

 • Guliwer – czasopismo o książce dla dziecka - Specjalistyczny kwartalnik poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży. Na łamach czasopisma publikowane są recenzje nowości, artykuły o klasyce dziecięcej,  wywiady z autorami i ilustratorami książek, teksty historyczno - literackie.

 

 • Biblioteka w Szkole – miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy - Miesięcznik instrukcyjno - metodyczny dla nauczycieli i bibliotekarzy -  Adresowany do szkół wszystkich typów. Zawiera porady ekspertów, scenariusze zajęć, materiały repertuarowe i promocyjne

Bieżące numery są udostępniane w Czytelni na miejscu, zaś numery archiwalne można wypożyczać do domu.

 

Szukaj na portalu

IBUK LIBRA

Nowości biblioteczne

Polona

Odjazdowy Bibliotekarz

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....

 

Inicjatywa czytelnicza