ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148943
Dzisiaj57
Wczoraj43
Ten miesiąc878
Ogólnie148943


Prasa
środa, 12 października 2011 07:11

CZASOPISMA DOSTĘPNE

W CZYTELNI

 

 • Agrotechnika- Miesięcznik redagowany jest w formie poradnika dla producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem problemów nawożenia, ochrony i kompleksowej uprawy poszczególnych gatunków roślin. Podstawową tematykę uzupełniają informacje dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i nowoczesnej mechanizacji wykonywania zabiegów w produkcji polowej.

 

 • Angora- Tygodnik o tematyce społeczno-politycznej, w którym można znaleźć przedruki najciekawszych artykułów z polskich tygodników, gazet ogólnopolskich i lokalnych, a także materiały z czasopism zagranicznych. Dodatkowo w każdym wydaniu zamieszczane są materiały redakcyjne: felietony, komentarze, wywiady, a specjalnie dla dzieci przygotowywana jest wkładka "Angorka".

  

 • Charaktery- ogólnopolskie czasopismo popularnonaukowe poświęcone psychologii. Założeniem miesięcznika jest popularyzacja wiedzy psychologicznej w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Na łamach magazynu publikowane są artykuły odsłaniające zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, poświęcone relacjom międzyludzkim, uczące poznawania własnych emocji, a także analizujące mechanizmy powstawania kryzysów i uzależnień.

W "Charakterach" ukazują się także liczne porady psychologów oraz stały cykl przeznaczony dla dorosłych dzieci alkoholików. Miesięcznik informuje o aktualnych trendach naukowych w psychologii oraz konferencjach naukowych.  

 • Cogito- Dwutygodnik młodzieżowy, który przygotowuje licealistów do egzaminu dojrzałości. W dziale Studia informuje o egzaminach na wszystkie wydziały, opisuje specyfikę studiów, przedstawia perspektywy pracy. Dwutygodnik zawsze jest blisko spraw młodych. Promuje dobrą i ambitną rozrywkę, aktualności kulturalne. Daje szansę na debiut licealistom. Pomaga uczniom w rozwiązywaniu ich życiowych, szkolnych problemów.

 

 • Cztery Kąty- Miesięcznik dla osób dbających o wystrój i wygodę w swoim domu. Jest inspiracją dla wszystkich tych, którzy chcą mieć przytulne, wygodne i atrakcyjne mieszkanie.

  

 • Gazeta Współczesna- Dziennik regionalny. Wiadomości z województwa podlaskiego, Mazur i Ostrołęki, publicystyka, informator adresowy, wydarzenia kulturalne i sportowe, multimedia.

 

 • Gazeta Wyborcza- Powstała w 1989 roku jako platforma pierwszych demokratycznych wyborów do parlamentu. Pierwszy numer ukazał się w nakładzie 150 tys. egzemplarzy i liczył 8 stron. Gazeta pozostaje gazetą obiektywną, prezentującą szerokie spektrum opinii na rozmaite kwestie polityczne, społeczne, ekonomiczne, historyczne, kulturowe czy religijne, konsekwentnie broniącą praw człowieka i obywatela, pluralizmu, demokracji i wolności słowa (tak w kraju, jak i za granicą), tropiącą nieprawności życia publicznego, piętnującą wszelkie przejawy łamania prawa, korupcji czy nietolerancji.

 

 • Gość Niedzielny- Ogólnopolski tygodnik katolicki wydawany w Katowicach.

 

 • Kontakty- Tygodnik Kontakty istnieje od 1980 roku. Ukazuje się w województwie podlaskim, części województwa mazowieckiego, Nowym Jorku, Chicago i Toronto

 

 • Kurpie- Dwumiesięcznik wydawany przez Związek Kurpiów, ukazujący się od marca 2002.

  

 • Miesięcznik Kolneński- Miesięcznik regionalny.

 

 • Newsweek Polska - tygodnik społeczno-polityczny, polskie wydanie amerykańskiego tygodnika "Newsweek". Wydawany od 3 września 2001 roku przez Ringier Axel Springer Polska na licencji Newsweek Inc. Newsweek Polska jest jedną z ośmiu nieanglojęzycznych edycji amerykańskiego tygodnika Newsweek

 

 • Nowe Książki- Najszerzej znane i najłatwiej dostępne czasopismo poświęcone nowościom wydawniczym. Miesięcznik zajmuje się głównie książką literacką (polską i obcą) oraz humanistyczną i popularnonaukową. Każdy numer zawiera ok. 100 recenzji i not. Czasopismo ma charakter popularyzatorski, stąd recenzje i omówienia – mimo że pisane przez naukowców i uznanych krytyków – odznaczają się komunikatywnością i klarownością stylu. Stałym elementem NOWYCH KSIĄŻEK jest prezentacja sylwetki i dorobku wybitnego pisarza lub uczonego (rozmowa z bohaterem numeru oraz szkic jemu poświęcony). Ponadto miesięcznik zamieszcza korespondencje zagraniczne, felietony oraz kronikę wydarzeń literackich i księgarskich.

 

 • Polityka- Tematyka obejmuje wydarzenia polityczne, gospodarcze, naukowe i kulturalne Polski, Europy i świata – bieżące komentarze i pogłębione analizy, jak też felietony i reportaże. Tygodnik korzysta ze wsparcia szerokiego zespołu autorów, w tym wielu osób z tytułami naukowymi i znanych intelektualistów, a także licznych korespondentów zagranicznych. Ideologicznie "Polityka" prezentuje liberalno-lewicowy profil polityczny.

 

 • Poradnik Domowy- Promuje wizerunek kobiety nowoczesnej: dbającej o rodzinę, spełnionej zawodowo, inwestującej we własny rozwój i wygląd.

 

 • Twój Styl- Magazyn dla ambitnych, niezależnych, aspirujących kobiet, ceniących zarówno wiedzę i osobisty rozwój, jak i świat przyjemności i zabawy. Dla kobiet ciekawych zmian i trendów w otaczającym je świecie. Przede wszystkim jednak przywiązanych do uniwersalnych wartości: rodziny, miłości, przyjaźni oraz poszukujących w życiu harmonii.

  

 • Wprost – jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Redaktorem naczelnym tygodnika jest Tomasz Wróblewski.

Według badań prowadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów „Wprost” jest najbardziej opiniotwórczym polskim tygodnikiem i jednym z najbardziej opiniotwórczych polskich mediów. „Wprost” to również jeden z najczęściej kupowanych tygodników opinii w Polsce.

 

 • Wysokie Obcasy- Sobotni dodatek do Gazety Wyborczej. Portrety kobiet, styl życia, zdrowie i uroda…

 

 • Zdrowie - Pismo zachęcające do dbania o zdrowie, dobrą kondycję i urodę, skierowane przede wszystkim do kobiet, ponieważ to one najlepiej troszczą się o zdrowie własne i swoich rodzin. Poradnik dla poszukujących informacji o tym, jak poprawić jakość życia, uniknąć chorób, czuć się zdrowo i pięknie.

 

 • Zeszyty Kolneńskie- Almanach społeczno-kulturalny Towarzystwa "Jan z Kolna".

 

 • Zwierciadło- Ekskluzywny magazyn nowoczesnych kobiet. Zwierciadło jest pismem, które kreuje piękną wizję świata, pomaga znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 

 

CZASOPISMA DOSTĘPNE

W ODDZIALE DLA DZIECI

 

 • Biblioteka w Szkole - Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy. Adresowany do szkół wszystkich typów. Czytany również przez dyrektorów i nauczycieli przedmiotów humanistycznych.Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy. Adresowany do szkół wszystkich typów. Czytany również przez dyrektorów i nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

 

 • Dziecko - Miesięcznik adresowany do rodziców małych dzieci i planujących powiększenie rodziny

 

 • Guliwer - Czasopismo w całości poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży adresowane jest m. in. do rodziców, pragnących zapewnić dzieciom wartościową lekturę

 

 • Mały Gość Niedzielny - to największe katolickie czasopismo dla dzieci i młodzieży adresowane szczególnie do starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Każdy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oprócz tekstów z dziedziny historii, nauki i sztuki bezpośrednio nawiązuje do bieżących wydarzeń roku liturgicznego.

 

 • Przyjaciel Pies - Czasopismo Przyjaciel Pies ukazuje się w Polsce nieprzerwanie od 1998 roku. Początkowo gazeta zawierała zaledwie kilka działów: portrety ras, zdrowie, wywąchane i różne (ogłoszenia, „warto wiedzieć” oraz reklamy. Obecnie rozkładówka uległa znacznemu rozszerzeniu. Niektóre działy pojawiają się w każdym numerze, inne – okazjonalnie. Gazeta Przyjaciel Pies jest tworzona wespół z czytelnikami, którzy podsuwają propozycje opisów ras i dzielą się nurtującymi problemami.

 

 • Świerszczyk - Magazyn dla dzieci „Świerszczyk" ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku. Nazwę pisma wymyśliła Ewa Szelburg-Zarembina. W trudnych latach powojennych tytuł ten miał się kojarzyć dzieciom z ciepłem domowego ogniska, a celem pisma było zastąpienie na jakiś czas nieistniejących wtedy podręczników. Dzisiejszy „Świerszczyk” to pismo o wyjątkowych walorach edukacyjnych i estetycznych, w którym bogactwo treści idealnie współgra z niepowtarzalną szatą graficzną.

 

 • Viktor Gimnazjalista - Dwutygodnik, jako jedyny na rynku, skupia się w szczególności na gimnazjalistach, grupie wiekowej 13-16 lat. Magazyn podzielony jest na stałe, tematyczne rubryki, które przydają się zarówno na lekcjach w szkole, jak i podczas nauki w domu. W każdym numerze znajdują się przykładowe testy, pomagające przygotować się i oswoić z egzaminem końcowym.

 

 

Bieżące numery są udostępniane na miejscu, zaś numery archiwalne można wypożyczać na zewnątrz.

 

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....