ACADEMICA

Partnerzy

 

 

 

 

        

Bank Spółdzielczy w Kolnie

 

 

 

 

 

 

Liczba gości

148946
Dzisiaj60
Wczoraj43
Ten miesiąc881
Ogólnie148946


Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie
Ferie z PROGRAMOWANIEM
wtorek, 15 stycznia 2019 21:50

 
Trening pamięci
piątek, 11 stycznia 2019 16:20

10. stycznia miał miejsce kolejny trening pamięci w bibliotece. Na rozgrzewkę seniorzy ćwiczyli swoją spostrzegawczość i koncentrację. Próbowali również ustalić właściwą kolejność, w jakiej farmer powinien przetransportować na drugi brzeg ziarno, kurę i lisa, aby nikt i nic nie ucierpiało. Następnie podczas pracy indywidualnej musieli zmierzyć się m.in. z owocową wykreślanką, odnaleźć i podkreślić powtarzające się liczby czy też przesunąć jedną zapałkę tak, aby otrzymać prawdziwą równość. Ostatnim zadaniem czwartkowego spotkania było zapamiętanie ośmiu dat związanych z historią Polski. Kolejny trening odbędzie się 7 lutego 2019 w Czytelni MBP.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Audiobooki w naszej bibliotece.
piątek, 30 listopada 2018 00:00

 

Uprzejmie informujemy, że do naszej biblioteki zostały zakupione pierwsze audiobooki. Są to książki na płytach CD przeznaczone do słuchania. Można je odtwarzać na domowym sprzęcie audio-wideo, z komputera czy odtwarzacza samochodowego. Tego typu publikacje są doskonałe nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, ale również do słuchania podczas jady samochodem czy wykonywania prac domowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z audiobooków, które są dostępne w Czytelni.

 

Baza Audiobooków dostępna także tutaj: AUDIOBOOKI

 
Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy i Przedszkolaki
wtorek, 20 listopada 2018 16:24

Kolejny piątek z przedszkolakami za nami. Tym razem Pani Monika z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy pokazała dzieciom jak należy pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci nauczyły się numerów alarmowych, oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Największe zainteresowanie wzbudził fantom, na którym przedszkolaki uczyły się reanimacji.

 

 
Trening pamięci w bibliotece
piątek, 16 listopada 2018 16:31

 

Podobnie jak ciało, nasz mózg się starzeje i z biegiem lat traci giętkość. Aby ten proces spowolnić, w przypadku ciała i kondycji fizycznej, niezastąpione są ćwiczenia. Umysł także potrzebuje ciągłego pobudzania i stymulacji. Im dłużej zachowamy sprawność intelektualną, tym lepiej będziemy funkcjonować w okresie senioralnym.

W czwartek, 15.11.2018, grupa seniorów spotkała się na „Treningu pamięci”. Na początku panie wykonały „gimnastykę mózgu” - ćwiczenia aktywizujące obie półkule mózgowe i pomagające zwiększyć koncentrację. Następnie podczas pracy w grupie uczestnicy układali nowe wyrazy z liter dostępnych we wcześniej podanym słowie. Po pracy grupowej przyszedł czas na pracę indywidualną. W tej części było do wykonania m.in. dopisanie imion do znanych nazwisk, dokończenie przysłów czy zmienienie jednej litery w wyrazie tak, aby powstał nowy wyraz. Ze wszystkimi zadaniami przygotowanymi na trening seniorzy poradzili sobie doskonale. Na koniec umówiliśmy się na kolejny trening, 28 listopada.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Nowości biblioteczne

IBUK LIBRA

Czytak w bibliotece

Polona

Bądź czarną owcą!

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem!
 
Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj!

książki Online....